• banner-1
 • banner-2
 • banner-3
 • ddl

Добредојдовте на HD Медицински

HD Медицинска е основана на 2000 година, е новиот хај-тек претпријатие кои специјализирана за истражување и развој, производство, продажба и по продажбата на услуги за медицинска визуелизација производи опрема. HD Медицински има положено сертификација на системот за управување со ISO 9001 и ISO 13485 за квалитет, има 20 видови на право од интелектуална сопственост патент сертификати.

 

Нашите производи се поделени во Медицински DR серија и животните DR серија. Медицинската серијата DR вклучува фиксна стил DR серија, мобилен DR серија, радиографија рамен кревет DR серија, Преносни DR серија, Динамички рамен кревет DR серија, просторно автобус испит и така натаму. Животните DR серија се Висока крајот Миленичиња DR, Едноставен и лесен за миленичиња DR, ажурирање на сервисот DR, Пет Х-зраци опрема, ветеринарна боја ултразвук, MRI ветеринарство, серија ветеринарна хирургија кревет и проект за заштита итн Ние, исто така, произведуваат и видови на ДР механика компонента во ДР.

Гледај Повеќе

Избрана Производи

Зошто да изберете нашите HD Медицински?

 • фокусирајќи

  фокусирајќи

  Специјални R & D тим само за медицинска визуелизација опрема, DR, КТ, МРИ, ултразвук.
 • Искуство

  Искуство

  Почнувајќи од 2000 година да се концентрира на производство и одржување на медицинска визуелизација опрема.
 • квалификувани

  квалификувани

  Веќе во сопственост сертификати за CFDA / ISO9001 / ISO13485, CE сертификат е примена.
 • капацитет

  капацитет

  Силен капацитет за производство и строга шема за управување за да се обезбеди брз и стабилен испорака.

Нови пристигнувања

WhatsApp Online Chat !