за нас

HD Медицинска е основана на 2000 година, е новиот хај-тек претпријатие кои специјализирана за истражување и развој, производство, продажба и по продажбата на услуги за медицинска визуелизација производи опрема. HD Медицински има положено сертификација на системот за управување со ISO 9001 и ISO 13485 за квалитет, има 20 видови на право од интелектуална сопственост патент сертификати.

y
ZF

Нашите производи се поделени во Медицински DR серија и животните DR серија. Медицинската серијата DR вклучува фиксна стил DR серија, мобилен DR серија, радиографија рамен кревет DR серија, Преносни DR серија, Динамички рамен кревет DR серија, просторно автобус испит и така натаму. Животните DR серија се Висока крајот Миленичиња DR, Едноставен и лесен за миленичиња DR, ажурирање на сервисот DR, Пет Х-зраци опрема, ветеринарна боја ултразвук, MRI ветеринарство, серија ветеринарна хирургија кревет и проект за заштита итн Ние, исто така, произведуваат и видови на ДР механика компонента во ДР.

 HD Медицински искрено покани дистрибутери агенција во светот. 

WhatsApp Online Chat !