Рамен кревет DR дигитални X системот ray слики радиографија опрема

Краток опис:

Реализација на клиничката радиографија без мртви angle.High ниво радиографија рамен кревет, креветот панел може да се укине нагоре и надолу, или плови до четири directions.80KW / 1000mA * Со висока моќ супер ултразвучна фреквенција, висок напон генератор.


детали за производот

Тагови производ

* Реализација на клиничката радиографија без мртви angle.High ниво радиографија рамен кревет, креветот панел може да се укине нагоре и надолу, или плови до четири directions.80KW / 1000mA * Со висока моќ супер ултразвучна фреквенција, висок напон генератор.

* Висока топлински капацитет, висока брзина на рендгенската цевка. Со високи перформанси детектор рамен (еден или двојно е задолжително). 65KW / 800mA висока фреквенција висок напон генератор. Увезени големи димензии детектор рамен (17 * 17 'жичен мобилен стан детектор панел). Со висока моќност со голема брзина на Х-зраци цевка (Varian).

* Едноставна операција флексибилни. Увезени големи димензии 17 * 17 "жичен мобилен стан детектор панел. Висока моќност висока фреквенција висок напон генератор. Реализација DR кош покрај ослободи кревет

 

DR ДЕЛОВИ DR5500P
Рамен детектор Кореја Бренд, кабелска стил 17 '* 17' резолуција цезиум јодид просторно: ≧ 3,9 lp / MM
Висок напон генератор Моќ 380V три фаза +/- 38VMax. излез во прав 55KW Tube струја: 10mA ~ 640mA

Напон на цевката: ~ 40kV 150kV  Експозиција: 0.2mAs ~ 800mAs

X-зраци цевка TOSHIBA Бренд, Фокусна точка 0.6 * 1.2  напон на цевката: 40kV ~ 150KV Целна Агол: 12 °
DR колона Висина 2050MM, несакани растојание: 425 ~ 1225MM Кревет max.bearing: 135KGS   
Колона градите Вертикална стил, основни панел на дното: 450 ~ 1460mm

  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Online Chat !