KPET DR6500 ветеринар ветеринарна миленичиња животно дигитална радиографија X системот ray слики DR опрема

Краток опис:

Стандард за проектирање на површинските кревет со поширок спектар на примена е погодна за инспекции за сите мали, средни и големи животни. високо-технолошки композитни материјали се користат за површински кревет, а материјалот е отпорно на гребење имот и е лесно да се чисти. Дозата за апсорпција на Х-зраци е низок.


детали за производот

Тагови производ

Стандард за проектирање на површинските кревет со поширок спектар на примена е погодна за инспекции за сите мали, средни и големи животни. високо-технолошки композитни материјали се користат за површински кревет, а материјалот е отпорно на гребење имот и е лесно да се чисти. Дозата за апсорпција на Х-зраци е низок.

Нова генерација на големината на дигитален рамен детектор панел без спојување, детекторот со големи димензии на "17 × 17" аморфен силициум (пиксел големина: 127 μ m и сликата стекнување време: 4 ~ 6 секунди) се увезува со оригинално пакување од Кореја и го има постигнато водечка технолошко ниво во целиот свет. Таа има повисок коефициент стабилност и резолуција и има карактеристики на високо-квалитетни, долг живот, односот повисока цена перформанси во исто време, а со тоа исполнување клиничка употреба и ослободувајќи ги луѓето без грижи.

Постои основни технологија за обработка на слика од HD Медицински и автоматски прозорец адаптација, за намалување на бучавата и автоматскиот менувач може да се постигне во сликата. Функцијата Моќната обработка на слика претставува најдобар ефект на подобрување, филтрирање, и намалување на бучавата.

Систем за поддршка Работа Листа:

Таа има функции за добивање на слики, зголемување и намалување на сликата, прилагодување на осветленоста на сликата, прилагодување на контрастот на сликата, ротација на слика, сликата flips и мерење VHS; На работна станица е во функција на автоматски резервна копија за безбедност за слика, која ја поддржува начини на еден пат или двојна патека; пренос на Dicom3.0 слика, истрага, издание, на печатење може да се постигне со овој систем. DR систем може да управуваат пациентот и сликата информации;

Рамен панел детектор Јапонија Toshiba, 17 '* 17' аморфен силициум (FPD) цезиум јодид  1 сет
Работно место: Технички одделение компјутер,  2M HD екран сива скала 1 сет
софтвер Авторски увезени софтвер за животни 1 сет
кревет за животни Бр.7 кревет, панел може да се движи колона четири насока цевка се движи нагоре и надолу со електрична енергија                            1 сет
висок напон генератор 220V, 320MA, 32KW 40-150kv    Произведено во Кина (Neusoft бренд) 1 компјутер
X зраци цевка фокусна точка: 0.6 * 1.2 напон на цевката 40-150KV. Toshiba бренд 1 компјутер
Ласерски печатач филм Кодак 5700C 1 компјутер
извештај хартија за печатење шарени 1 компјутер
филтер мрежа Увезените JPI, 203 жица, висока густа мрежа 1 СЕТ
Екран на допир HD Медицински 1 компјутер
работно место пост-обработка Компјутер со софтвер 1 СЕТ
Далечински количка  3KW UPS-от во прав, може да се движи нагоре и надолу.  
кутија за алат HD Медицински 1 СЕТ
кабел висок напон 75kV 2 парчиња
кабел за напојување Две фаза 3wires 1 компјутер
колиматор Посебно за животните 24V 1 компјутер
Засилувач: Направено во Кина 1 СЕТ
други, пак, Пакување картон, земјата жица 1 СЕТ

  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Online Chat !