Мобилни DR дигитален рентген зраци слики уред систем радиографија

Краток опис:

Супер моќ 20kW и 32KW висока фреквенција висок напон генератор, супер перформанси без ред активирањето, висок екран чувствителен на допир 


детали за производот

Тагови производ

* Супер моќ 20kW и 32KW висока фреквенција висок напон генератор, супер перформанси без ред активирањето, висок екран чувствителен на допир

* Нови мобилни DR систем, складирање на енергија од батеријата, моќ засилувач, самостојна висока фреквенција висок напон генератор, висока топлина рентген цевката.

* Toshiba и Varian x-зраци цевка е задолжително, жичен и безжичен детектор рамен панел е опционални.

Со Ултразвучно систем за избегнување на судири.

 

DR ДЕЛОВИ Точка V-100 V-200 V-300
Рамен детектор бренд  HD HD Varian кабелска / Талес безжичен
големина 14 '* 17' 14 '* 17' 14 '* 17'
материјал цезиум јодид цезиум јодид цезиум јодид
Висок напон генератор бренд HD HD HD
моќ 20kW / 320MA 32KW / 400mA 32KW / 400mA
X-зраци цевка бренд TOSHIBA TOSHIBA TOSHIBA VARIAN

  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Online Chat !