Суспензија DR дигитален рентген зраци слики радиографија машини систем

Краток опис:

Висок квалитет рамен детектор: Највисоко ниво на аморфен силициум детектор рамен, одлична матрица стекнување и просторна резолуција, микро структура е јасно покажа.


детали за производот

Тагови производ

Висок квалитет рамен детектор: Највисоко ниво на аморфен силициум детектор рамен, одлична матрица стекнување и просторна резолуција, микро структура е јасно покажа.

* Висок квалитет на цевка и висок напон генератор: Топ перформанси, силна компатибилност, се обезбеди квалитетот на првата класа Х-зраци.

* Целосно автоматско рамка суспензија: Комплетна електрична интегрирана контрола, цевки и детектор може да се пресели во исто време, позиција трансформација со едно копче, во голема мера се подобрила ефикасноста на болницата.

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Online Chat !