U рака DR дигитален рентген зраци слики радиографија систем

Краток опис:

* Со Карактеристики на високо конверзија ефикасност, широк динамичен опсег, висока просторна резолуција, ниско ниво на бучава, стабилни перформанси силна животната средина адаптибилност и така натаму

 


детали за производот

Тагови производ

* Одлично слики може да се постигне, дури и во услови на снимањето на ниски дози.

* Високо ниво на технологија аморфен силициум (FPD). Целата детектор 17'x17 "со големи димензии област ефективни откривање. Се задоволи побарувачката радиографија на разни позиција.

DR ДЕЛОВИ Точка DR3000 DR3200
Рамен детектор бренд  HD  KANGZHONG
големина 17 '* 17' 17 '* 17'
материјал цезиум јодид цезиум јодид
Висок напон генератор бренд HD Neusoft
моќ 28KW / 360MA 32KW / 400mA
X-зраци цевка бренд HD HD
фокус 0,6 * 1,2 0,6 * 1,2
Највисок напон на цевката 150KV 150KV
DR колона бренд  HD HD

 

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Online Chat !