УЗ рака DR дигитален рентген зраци слики радиографија машина систем

Краток опис:

Моќен систем на сликата, екстремни операција искуство, да се исполнат различни клинички преглед.

 


детали за производот

Тагови производ

* Моќен систем на сликата, екстремни операција искуство, да се исполнат различни клинички преглед.

* Со високи перформанси висока фреквенција висок напон генератор.

* Синџир структура изградена во колона за кревање, контролната единица и колона е интегриран заедно.

* Високо ниво технологија аморфен силициум (FPD) цезиум јодид детектор рамен, X-зраци може да биде директно претворени во електрични сигнали, подобра резолуција и чувствителност се донесе со вас.

DR ДЕЛОВИ Точка DR5000X 5000XI DR5000G
Рамен детектор бренд  HD TOSHIBA  TOSHIBA
големина 17 '* 17' 17 '* 17' 17 '* 17'
материјал цезиум јодид цезиум јодид цезиум јодид
Висок напон  генератор бренд HD Neusoft Neusoft
моќ 50kW / 630MA 50kW / 630MA 50kW / 630MA
фреквенција висока висока Супер 200kHz
X-зраци цевка бренд  HD TOSHIBA VARIAN
фокус 0,6 * 1,2 0,6 * 1,2 0,6 * 1,2
Највисок напон на цевката 150KV 150KV 150KV
DR колона бренд  HD   HD

  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Online Chat !